اخرین پست ها

بازی فکری - بازی فکری خنده دار بزرگسالان

می طاقت گفت فکری یکی از بهترین روش‌‌هایی است که کمک زیادی به ارتقای رویش اجتماعی، ذهنی، فکری و عاطفی صبی می‌‌کند. همینطور برای بزرگسالان نیز بسیار مفید است. این نوع ‌‌ها را می‌‌توان هم به صورت فردی و هم گروهی انجام داد. فکری به کودک شما کمک می‌‌کند تا تصمیمات و رفتارهای منطقی خود را تربیت داده و نمودار مناسبی برای آموزش سریع‌‌تر او فراهم می‌شود.

این نوع یک نوع سرگرمی است که هوش انسان را به چالش می‌کشد، برای واردشدن به معبر حل نیاز به تفکر و تمرکز دارد. این موضوع بدان معناست که برای حل آن باید از یک فرآیند فکری ابداعی و گاهی اوقات نسبتا پیچیده استفاده نمایید. حسب‌معمول برای زبر بردن سطح تلاطم و آزمایش زدن میزان عقل شما، راه حل در دسترس‌شما قرار نمی‌گیرد. باید خودتان آن را کشف کنید.

حل این سبک قدرت مغز را تقویت می‌کند. حافظه را قوی نگه می‌دارد. همچنین مخاطبین را بی‌نهایت سرگرم می‌کند. همانطور که می‌دانید ‌های فکری تنها به‌قصد کودکان نیستند و بسیاری از آن‌ها برای بزرگسالان نیز طراحی شده‌. ‌های فکری علاوه بر اینکه برای ساعت‌ ها شما را سرگرم می‌کنند. یک تمرین فوق العاده به‌جهت پویا و نوباوه نگه داشتن خرد هستند. انجام این کار باعث فعال نگه داشتن بخش‌های مختلف دماغ می‌شود. توانمندی‌های افراد را در حوزه‌‌های متنوع با هر سنی به چالش می‌کشاند.این سرگرمی معمولاً برای تقویت مهارت‌های شناختی خاص، مانند توانایی تک برای تقویت توجه، پردازش اطلاعات سریع‌تر و بهره گیری از تمرکز بیشتر طرح‌ریزی می‌شوند. همواره سعی کنید. این ‌ها را در برنامه هفتگی خانواده‌تان بگنجانید تا سطح یادگیری خود و فرزندانتان را ارتقا دهید. آموزش هوش ابزار ارزشمندی برای فرزندان شما محسوب می‌شود. هنگام گلچین ‌های فکری به‌سبب فرزندان خود، باید نوع شخصیت آن‌ها را در نظر بگیرید. به فرزندتان فرصت بدهید تا ‌هایی را انتخاب کند.  به آن‌ها علاقه دارد و برای سرگرمی و رشد استعدادها فرزندانتان وقت بگذارید.

فکری دختر کفشدوزکی و پسر گربه ای من

فکری ژیگامیک | مناسب ترین فکری -

د. متخصصان دریافته‌اند که انجام ‌های فکری و به خصوص بازی فکری‌های رومیزی، قشر جلوی پیشانی را تقویت می‌کنند. این بخش از مغز وظیفه‌ی کنترل حافظه و حل مسائل غامض را بر عهده دارد. رویت می‌کنید؟ تنها با استفاده از ‌های فکری می‌توانید مهارت‌های شناختی همچون روش‌های حل مساله را به کودک نفس آموزش داده و از این ترفندها در زیست روزمره‌ی خود نیز استعمال کنید.

مطمئنا شما نیز با بیماری‌هایی مانند زوال عقل و آلزایمر دوستی دارید. احتمال ابتلا به این بیماری‌ها با افزایش سن نیز بیشتر می‌شود. انجام ‌های ساده‌ای همچون ‌های رومیزی می‌تواند خطر ابتلا بیماریهای کهولت سن را به قدر چشمگیری کاهش دهد. این ‌ها، تماما سلول‌های مغز را گلاویز کرده و فعالیت‌های آن را چندین برابر می‌کنند. به این ترتیب مغز تقویت شده و توانایی‌های خود را در سنین بالا نیز حفظ خواهد کرد. چه چیزی بهتر از اینکه مادربزرگ و پدربزرگ‌ها را نیز در ‌‌های فکری خود همباز کنیم؟!

فکری حروف الفبا | مناسب ترین فکری -

در این سبک ‌ شما می‌توانید رویه عقل و نیرو پردازش ذات را بسنجید. ‌های تست هوش برای گروه‌بندی سنی مختلفی ارائه می‌شود و متناسب با هر سنی سخت یا آسان می‌شود.

در بسیار مهدکودک‌ها و یا خانه‌های ، از این سبک برای به چالش کشیدن نوجوان و همچنین اطلاع از انحا مشکلات هوشی کمک می‌گیرند.

اگر به دنبال و جذاب هستید حتما ‌های انتزاعی را تجربه کنید. فکری‌های انتزاعی بسیار محدود هستند. این سبک در میان مردم، ناآشنا است؛ زیرا اکثرا ترجیح می‌دهند آنچه را آزمایش کنند که لمس میسر باشد. در شما از جسم و موضوعات تکراری بعد گرفته و به سمت مفهوم پیش می‌روید.

مکانیزم‌هایی که در فکری انتزاعی رایج است شامل حرکت شبکه‌ای، ساخت الگو و چینه کشی است.

فکری انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها سبک‌ها با درجه سختی خاص ذات را دارند؛ اما به طور کلی ‌هایی که متناسب با سن طراحی می‌شوند، استانداردها و اصولی رشدی هر سن را در نظر مغموم و آنچه را که لازم است به نازخرامی می‌کشند. در فکری‌های کودکان بیشتر آموزش مد مشاهده است و در فکری‌های بزرگسالان قدرت محاجه و تفکر مهم است.